Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


dt_3miesieczne_warsztaty2

www 3-miesięcznych warsztatów dla studentów

2. WARSZTAT: NIEPEŁNOSPRAWNI NA RYNKU PRACY

PROWADZĄCY: Joanna Pniewska

Jeśli czujesz, że warto zmieniać świat i chcesz dzielić się swoimi talentami robiąc coś dla innych…. Jeśli motywuje Cię wdrożenie efektów Twojej pracy i chcesz nauczyć się nowej metodyki myślenia i działania projektowego…. Podejmij wyzwanie i przepracuj 3 miesiące w projekcie realizowanym zgodnie z podejściem design thinking.

Projekt realizowany będzie przez 12 tygodni od początku listopada br. do końca stycznia 2015. Nakład czasu pracy to min. 4h tygodniowo pracy zespołowej. Celem projektu będzie opracowanie konkretnego rozwiązania (systemowego, usługowego lub produktowego), które będzie można zaprototypować i testować z odbiorcami w styczniu 2015. Planujemy przeprowadzenie wizyt w miejscach pracy osób niepełnosprawnych, rozmowy z nimi i z innymi interesariuszami zagadnienia. Wykorzystamy narzędzia i metody pracy kreatywnej oraz projektowania usług (service design).

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie. Poszukujemy osób posiadających wiedzę i/lub doświadczenie w zakresie:

  • psychologii i socjologii
  • elektroniki i informatki
  • mechaniki, chemii, biotechnologii
  • zarządzania i marketingu
  • działalności w organizacjach pozarządowych
  • pracy społecznej i wolontariatu na rzecz innych

Projekt objęty będzie programem Design Thinking na PG, w ramach którego w podobny sposób zrealizowane zostaną łącznie 3 zróżnicowane projekty. Współpracujemy już z Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej, Design Thinkers, Logisfera Nova, Wydziałem Zarządzania i Ekonomii PG, Wydziałem Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG oraz Wydziałem Architektury PG. Prowadzimy rozmowy z Fundacją Integralia oraz Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej.

REJESTRACJA

dt_3miesieczne_warsztaty2.txt · ostatnio zmienione: 2014/10/27 17:32 przez jszech