Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


dt_opis_warsztatow_6

Zapraszamy studentów, doktorantów i osoby zainteresowane do udziału w trzymiesięcznych warsztatach UCZĄCYCH JAK PROJEKTOWAĆ korzystając z metodyki design thinking. Warsztaty będą prowadzone przez doktorantów, metodyków i ekspertów

strona www Design Thinking Week w Gdańsku

W SKRÓCIE

  • Termin rejestracji: 01.11.2014
  • Ilość miejsc: 8-10 osób w grupie projektowej
  • Grupa odbiorców: studenci, doktoranci, osoby zainteresowane tematem
  • Czas realizacji: połowa listopada 2014 - połowa stycznia 2015
  • Charakter spotkań: 3 równolegle prowadzone interdyscyplinarne warsztaty
  • Przygotowanie uczestników: zaangażowanie i kreatywność, materiały typowo „makieciarskie”, mile widziany komputer
  • Kontakt: Joanna Szechlicka jszechlicka@pg.gda.pl

Miejsce i czas spotkania:
MODELARNIA Wydziału Architektury PG

[o metodyce]

Design thinking to metodyka projektowania innowacji ukierunkowana na poznanie potrzeb i oczekiwań odbiorcy oraz szybkie prototypowanie generowanych pomysłów i testowanie ich z użytkownikami. Metodyka design thinking szeroko stosowana jest w firmach takich jak: Philips, IDEO, Apple, Shimano, GE, etc. Z powodzeniem wykorzystywana jest także przez instytucje publiczne m. in. w Wielkiej Brytanii i w krajach skandynawskich, np. do przeprojektowania usług komunikacji miejskiej czy służby zdrowia.
Chcesz wiedzieć więcej?

[o festiwalu]

Design Thinking na PG jest kontynuacją ogólnopolskiego festiwalu Design Thinking Week 2014 zainicjowanego przez Stowarzyszenie Top 500 Innovators. Współorganizatorem festiwalu jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, partnerem Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Stanford University oraz Ambasada USA.
Trzymiesięczne warsztaty, stanowiące część Design Thinking na PG, będą natomiast okazją do poznania metodyki i wypróbowania własnych sił w projektowaniu zmian wokół nas. Ich hasłem przewodnim będzie design thinking dla społeczności lokalnych. Planujemy, by tegoroczny cykl trwający od października 2014 do stycznia 2015 roku odbywał się w ramach ogłoszonego przez ONZ, a administrowanego m.in. przez UNESCO, Międzynarodowego Roku Światła 2015. W praktyce idee te znajdą zastosowanie w poszukiwaniu tematów problemowych, w których odbiorcą ostatecznym będzie społeczeństwo lokalne (np. mieszkańcy miasta, wspólnoty mieszkaniowe, lokalne organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, studenci), natomiast szeroko rozumiane światło (jako nauka i w potocznym rozumieniu) posłuży jako sposób rozwiązywania zidentyfikowanych problemów.
Jeśli czujesz, że warto zmieniać świat i chcesz dzielić się swoimi talentami robiąc coś dla innych…. Jeśli motywuje Cię wdrożenie efektów Twojej pracy i chcesz nauczyć się nowej metodyki myślenia i działania projektowego…. Podejmij wyzwanie i przepracuj 3 miesiące w projekcie realizowanym zgodnie z podejściem design thinking. Zapraszamy!


PRZYGOTOWANIE do warsztatów

Warsztaty są bezpłatne, trzeba tylko przynieść materiały, z których można przygotować makietę / prototyp projektu, np. kolorowe kartki papieru, tekturę, nożyki, klej i wszystko, co tylko przyjdzie do głowy jako przydatne do wykonania zadania. Mile widziane laptopy.

HARMONOGRAM spotkań

połowa listopada 2014 - wszystkie warsztaty odbywają się równolegle w dniu i godzinie ustalonym indywidualnie przez każdą z grup

ORGANIZATORZY

Grupa składająca się z młodych pracowników naukowych, doktorantów, studentów, działaczy społecznych i młodych przedsiębiorców powstała ze względu na potrzebę zdobywania umiejętności efektywnego i kreatywnego projektowania w środowisku interdyscyplinarnym: zarówno pod kątem dydaktycznym ukierunkowanym na studentów, jak i przyszłej pracy zawodowej absolwentów uczelni technicznej. Formuła design thinking okazała się na tyle atrakcyjna i wszechstronna, że zainteresowała i zjednoczyła osoby reprezentujące tak różne dziedziny i z różnym doświadczeniem.

Więcej o organizatorach

O festiwalu gdańskim

dt_opis_warsztatow_6.txt · ostatnio zmienione: 2014/11/28 01:28 przez jszech