Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


dt_studenci

Szanowni Studenci,
mamy zaszczyt zaprosić Was do wzięcia udziału w wydarzeniach promujących i wykorzystujących metodykę projektowania innowacyjnych rozwiązań design thinking, przeprowadzanych w ramach Design Thinking Week, 17-24.10.2014.
Projekt jest organizowany m.in. przez Politechnikę Gdańską we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Partnerem merytorycznym jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ambasada USA oraz Stanford University.

WARSZTATY, KONFERENCJE, SZKOLENIA, SPOTKANIA ZE ŚWIATOWEJ KLASY SPECJALISTAMI

Twórz, testuj, doskonal się, kreuj rzeczywistość

i zarejestruj się na wydarzenia Design Thinking Week (www.DoctorAnts.pg.gda.pl):

  1. Warsztaty dla studentów jak projektować zgodnie z metodyką (20-23.10) - REJESTRACJA DO 16.10
  2. Konferencja Zamykająca Design Thinking Week 2014 dla wszystkich - konferencja „o różnych obliczach dizajnu i design thinking” (24.10) - REJESTRACJA DO 19.10
  3. Warsztaty designerskie dla studentów i młodych przedsiębiorców prowadzone przez ekspertów z Trójmiasta i z USA (24.10) - REJESTRACJA DO 19.10
  4. Webinarium ze specjalistami ze Stanford University (j. angielski) (24.10) - REJESTRACJA DO 19.10

Uczestnictwo we wszystkich spotkaniach jest bezpłatne - wymagana jest tylko rejestracja.
strona startowa WYDARZENIA
REJESTRACJA i PLAN WSZYSTKICH WYDARZEŃ


Dlaczego potrzebujemy design thinking i co to jest? Młody absolwent każdego wydziału w toku pracy zawodowej spotyka się z problemami, które nierzadko wykraczają poza typowy program studiów na uczelni technicznej. Mając tego świadomość, my, młodzi dydaktycy, chcemy umożliwić studentom pracę w zespołach interdyscyplinarnych blisko końcowego użytkownika projektowanych rozwiązań. Taką możliwość daje design thinking - metodyka twórczego rozwiązywania problemów oraz wypracowywania innowacyjnych rozwiązań. Jest ona bardzo uniwersalna, dlatego może być stosowana w dydaktyce, pracy społecznej, samorządowej czy biznesowej. Metodyka sformułowana została na Uniwersytecie Stanforda i szeroko stosowana jest przez firmy w Dolinie Krzemowej. Korzystają z niej m.in. Apple, Philips, Play, Lufthansa.

Design Thinking Week to projekt absolwentów ministerialnego programu Top 500 Innovators z całej Polski. Jego celem jest upowszechnianie metodyki w środowiskach akademickim, biznesowym, samorządowym i pozarządowym. Jest to tygodniowy cykl wydarzeń obejmujący warsztaty, szkolenia, prelekcje, wystawy oraz projekty oparte na rzeczywistych problemach biznesowych czy społecznych realizowane w całej Polsce.

Projekt jest organizowany przez grupę energicznych i otwartych osób związanych z Politechniką Gdańską, młodych przedsiębiorców i działaczy społecznych oraz Stowarzyszenie Top 500 Innovators, we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Lena Kolarska-Bobińska oraz Rektor Politechniki Gdańskiej, prof. Henryk Krawczyk oraz Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk i Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz.
Partnerem merytorycznym są: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ambasada USA oraz Stanford University.
Gośćmi honorowymi na Konferencji Zamykającej 24.10 są m.in.: pan prof. Piotr Moncarz ze Stanford University oraz pani Katy Kavanaugh, gość specjalny Ambasady USA w Polsce.

Więcej informacji na stronie www.DoctorAnts.pg.gda.pl
W załączeniu przesyłamy Program Konferencji Zamykającej Design Thinking Week 2014, na którą serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy Design Thinking Week 2014

dt_studenci.txt · ostatnio zmienione: 2014/10/14 22:43 przez jszech