Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


grantopisanie_cykl1

więcej o idei GrantoPisania

GrantoPisanie Cykl #1 [15 Grudzień 2014]

Pierwszy cykl powiązany jest przede wszystkim z konkursem PRELUDIUM 8 zorganizowanym przez NCN (choć jeśli zaistnieje taka potrzeba również inne granty jak OPUS 8 i SONATA 8 wejdą w program Wspólnego GrantoPisania). Jednakże działania nasze można potraktować także jako przygotowanie do kolejnych konkursów, takich jak ETIUDA 3 (do 15 marca 2015) i PRELUDIUM 9 (do 15 czerwca 2015). Dlatego na pierwsze spotkania zapraszamy wszystkich zainteresowanych ubieganiem się o finansowanie swoich badań. Jednakże z góry zaznaczamy, że nasze spotkania mają charakter pomocniczy dla osób, które zamierzają się ubiegać o granty indywidualnie. To sami zainteresowani muszą przygotować się do spotkań, aby okazały się one dla nich pomocne (opracować swoje tematy i przerobić jak najwięcej materiałów dotyczących samego aplikowania). W ramach DoctorAnts będziemy się wspierać, dzielić informacjami i radzić osób z większym doświadczeniem.

[05.11] Spotkanie rozruchowe

19:00 spotkanie przed pokojem 414
W ramach spotkania koła DoctorAnts zapraszamy wszystkich zainteresowanych ideą Wspólnego Grantopisania. Spotkanie to już ma dotyczyć dość konkretnych spraw, dlatego prosimy was o zapoznanie się z konkursem PRELUDIUM 8 i poradnikiem dotyczącym przygotowania wniosków dla NCN (szczególnie zalecane jest zapoznanie się ze slajdami 50-69 dotyczących etapu na którym teraz się znajdujemy).

W ramach spotkania musimy wyraźnie określić nasze oczekiwania wobec Działu Spraw Naukowych, grupę docelową Wspólnego GrantoPisania (czy jestesmy zainteresowani tylko PRELUDIUM?), zastanowić się jakie panele nas interesują/jakimi tematami się chcemy zająć.

[20.11] Zagadnienia techniczne

  • Co: GrantoPisanie z DoctorAnts – cykl spotkań informacyjnych i warsztatowych o pisaniu wniosków PRELUDIUM i ETIUDA
  • Kiedy: czwartek, 16:30
  • Gdzie: sala 415 w Gmachu Głównym PG
  • Dla kogo: dla doktorantów, którzy planują w najbliższym czasie (do 15 grudnia lub do 15 marca) złożyć wniosek o grant na swoje badania i którzy myślą o tym na razie w jakiejś dalszej, nieokreślonej przyszłości.

Na spotkaniu gościć będziemy pracowników PG z Działu Spraw Naukowych, którzy przedstawią nam granty PRELUDIUM i ETIUDĘ w sposób bardzo nakierunkowany na nasze potrzeby. Postaramy się odpowiedzieć sobie na wszelkie wątpliwości, zastanowić się jaką strategię warto przyjąć składając wnioski i jak się w ogóle ze to zabrać?!

Idea GrantoPisania polega na wspólnej walce o granty i wspieraniu się nawzajem w tej walce. Dzielić się będziemy doświadczeniem, wspierać się będziemy przy trudnościach administracyjnych czy technicznych (wypełniania wniosków wcale nie jest łatwe). Kolejne spotkanie, które odbędzie się już na początku grudnia poświęcone będzie bezpośrednio naszym wnioskom do PRELUDIUM (postaramy się wyłapać błędy, zadać pytania, wspólnie zastanowić nad niejasnymi kwestiami).

Zapraszamy doktorantów Wydziału Architektury, ale i innych wydziałów, ponieważ wiele spraw jest uniwersalnych dla wszystkich paneli.

Rekomendacje: By spotkanie dla uczestnika było jak najbardziej efektywne, powinien on przyjść ze szkicem swojego projektu.

[02.12] Wspólne zgłębienie regulaminów

20:00 spotkanie przed pokojem 414


☛ [ok. 15.01.2015] Praca nad gotowymi wnioskami

wnioski składane do ETIUDY

grantopisanie_cykl1.txt · ostatnio zmienione: 2014/12/04 15:17 przez jszech