Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


dt_wojtkowiak_mikolaj

MIKOŁAJ WOJTKOWIAK

BIOGRAM

Designer (po Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu) w Dziale Rozwoju Pojazdów Szynowych Solaris Bus & Coach, od dwóch lat aktywnie wspomaga zarówno Biuro Techniczne jak i dział Sprzedaży pracując na wszystkich etapach projektu - od przygotowania koncepcji, przez ofertowanie i konfigurowanie, aż do wprowadzenia do produkcji.

Kontakt:
mikolaj.wojtkowiak@gmail.com
mikolaj.wojtkowiak@solarisbus.com

TEMATY WYSTĄPIENIA I WARSZTATÓW

1. KONFERENCJA, 24.10.2014, PANEL: 10:00 - 11:00 DESIGN THINKING DLA KAŻDEGO

Temat: Design thinking w projektowaniu transportu publicznego
Prelegent: Mikołaj Wojtkowiak, Solaris Bus&Coach S.A.

Opis: Solaris Bus&Coach jako producent pojazdów użyteczności publicznej ma znaczący wkład w kształtowanie transportu publicznego, zarówno w Polsce jak i na świecie. Korzystanie z narzędzi projektowych takich jak Design Thinking pomaga celnie identyfikować i rozwiązywać codzienne problemy wszystkich grup odbiorców produktów firmy.

Prezentacja - Wojtkowiak Mikołaj

2. WARSZTATY DESIGNERSKIE, 24.10.2014

Temat: Oswoić designera - czyli jak powstaje koncepcja
Prowadzący warsztaty: Paweł Grajkowski, MaradDesign, Mikołaj Wojtkowiak, Solaris Bus&Coach S.A.

Opis: Korzystanie z takich narzędzi jak mapa myśli, moodboard, szkic kreatywny ma uświadomić uczestników jak wieloma drogami dojść do zróżnicowanych rozwiązań stylistycznych, ergonomicznych i funkcjonalnych. Uczestnicy podczas warsztatów przechodzą prze proces projektowy od stworzenia podstaw założeń projektu do koncepcji funkcji i formy. Podczas warsztatów będą prezentowane techniki rysunkowe prezentacji projektu tak aby każdy uczestnik mógł przedstawić wizualnie swój projekt.

Warsztaty są dedykowane do osób zajmującym się współpracą z designerami (technologom, inżynierom, konstruktorom), a także do osób chcącym rozwijać swoją kreatywność.

Celem warsztatów jest udoskonalenie współpracy i komunikacji między technologiem, a projektantem. Tak jak projektanci odwiedzają linie produkcyjne aby lepiej zrozumieli technologie, tak my chcemy pokazać jak powstaje koncepcja projektu aby technolog mógł lepiej zrozumieć designerów.

Podsumowanie warsztatów - Oswoić designera

dt_wojtkowiak_mikolaj.txt · ostatnio zmienione: 2014/11/11 21:54 przez jszech